Najnowsza aktualizacja Ms Teams zawiera kilka zmian, na które czekali wszyscy. W dobie pandemii wiele szkół i firm przeszło na tryb pracy zdalnej i poszukiwali idealnego rozwiązania, by taką pracę zdalną móc wdrożyć. Niezbędnym narzędziem wydaje się komunikator.

Ms Teams to więcej niż komunikator. Za pomocą tego programu możemy nie tylko rozmawiać głosowo czy prowadzić wideorozmowy, ale także współdzielić pliki, planować zadania i sprawdzać ich realizację. Jest częścią dużej paczki aplikacji o nazwie Microsoft 365 (dawniej Office 365).

O zaletach napisano już wiele, natomiast spora rzesza użytkowników narzekała na to, że widać było tylko 4 osoby w wideokonferencji. Istniał sposób na piątą osobę, poprzez przypięcie jednego z użytkowników. Ale to było wciąż za mało.

W najnowszej aktualizacji to się zmieniło. Aktualnie widzimy na ekranie nie 4, a 9  osób w tym samym czasie. Dodatkowo zyskaliśmy przycisk podniesienia ręki, który ma oznaczać, że ktoś chce zabrać głos. Przycisk zaznaczyłem na poniższym zrzucie ekranu:

 

To nie koniec zmian. Na górze nad listą uczestników mamy teraz przycisk opcji spotkania, w którym możemy zmienić ustawienie odpowiadające za poczekalnię oraz ustawienie „kto może prezentować”.

To szczególnie ważne dla szkół, ponieważ domyślne ustawienia spotkań w Teams są takie, że każdy jest uczestnikiem i dopiero po dołączeniu innych ludzi możemy z nich ręcznie uczynić słuchaczy. Teraz możemy zmienić ustawienia całego spotkania w jednym miejscu tak, by uczniowie nie mogli wyciszać nauczyciela lub prezentować swoich ekranów 🙂

Warto przypomnieć, że te zmiany były postulowane przez samych użytkowników. Microsoft postanowił ich wysłuchać i w szybkim tempie zmiany wprowadził. Miejmy nadzieję, że to nie koniec zmian i Ms Teams będzie rozwijać się dalej.

A jeśli kogoś interesuje ten program, chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy wdrożyć 🙂