BEZPIECZEŃSTWO IT

Usiądź spokojnie, weź do ręki filiżankę kawy (lub whisky? ) i odpowiedz sobie na pytania:

ILE KOSZTUJE WYMIANA ZBITEJ SZYBKI W TWOIM TELEFONIE?

Odpowiedź pewnie zabrzmi od razu: kilkaset złotych.

ILE KOSZTUJE NAPRAWA USZKODZONEGO W WYNIKU STŁUCZKI AUTA?

Nasuwa się prosta odpowiedź: kilka, może kilkanaście tysięcy złotych – w zależności od stopnia zniszczenia i wartości samego auta.

ILE STRACIŁBYŚ/STRACIŁABYŚ, GDYBY KTOŚ WŁAMAŁ SIĘ DO TWOJEGO MIESZKANIA?

Dziś pewnie mało kto trzyma gotówkę czy złoto w domu…

A ILE KOSZTOWAŁABY CIĘ UTRATA WSZYSTKICH DANYCH FIRMOWYCH?

Pewnie jeszcze liczysz i końca nie widać. Oferty, umowy, negocjacje zapisane w mailach, dane osobowe, know-how Twojej firmy, projekty, pomysły, dane medyczne, wyniki analiz… A MOŻE NAWET PIENIĄDZE NA KONCIE czy nawet tak „mała” rzecz, jak prywatne dane w postaci jedynej kopii zdjęć z ostatnich 20 lat i jedynej dokumentacji dorastających dzieci czy tworzącej się rodziny.

Czujesz już dreszcze na samą myśl?

W takim razie czas na ostatnie pytanie – być może najtrudniejsze:

Dlaczego więc ubezpieczamy swoje smartfony, ubezpieczamy samochody, mieszkania, a oszczędzamy na IT i nie dbamy o solidny poziom zabezpieczeń?

Dlaczego ubezpieczamy rzeczy, których naprawę możemy pokryć mniejszym lub większym kosztem, a nie zabezpieczamy zawczasu tego, czego nie da się odzyskać?

Czy tylko duża firma potrzebuje informatyka i bezpieczeństwa danych?

NIE – wręcz przeciwnie – powinniśmy o to dbać od samego początku, wyrabiając odpowiednie nawyki już u pierwszych pracowników. Łatwiej skalować biznes, gdy od samego początku prowadzimy go wg. dobrych praktyk – również w zakresie IT. 

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo infrastruktury to poważny problem, ponieważ w większości firm nadal panuje przekonanie, że informatyk to „pan od drukarki”. Czasy się zmieniły, dziś informatyk to trzon firmy – razem z księgową i prawnikiem praktycznie niezbędny jej element.

Każdy może przytoczyć przykład jakiejś firmy, pod którą stoi zaparkowane nowe super-auto podczas, gdy serwerownia oblepiona jest pajęczynami, a dział handlowy pracuje na niewydolnym i niebezpiecznym, starym sprzęcie – który w każdej chwili może się zepsuć. Szef tej firmy najwyraźniej nie pamięta, dzięki czemu spłaca leasing za to super-auto… 

Zachęcamy do przeczytania naszych artykułów, które opowiadają o tym, w czym może pomóc Wam dobry informatyk i jak takiego znaleźć:

Jak zadbać o bezpieczeństwo komputera i danych w firmie?

Tych rzeczy o przechowywaniu kopii zapasowej danych w firmie pewnie nikt Ci nie mówił…

RODO: wymagania dla IT. Sprawdź, czy dostosowałeś firmę do nowych wymagań!

Dobry informatyk… Czyli jaki? Wybierz najlepszą obsługę IT!

Dobra obsługa informatyczna kluczem do sukcesu firmy?

Przecież mam hasło do komputera!

Tego nie zrobisz sam. Hasło do WiFi i (prawdopodobnie takie samo) hasło do komputera to za mało. Potrzebujesz dobrego informatyka, który zaplanuje, zabezpieczy, a na koniec będzie tego pilnować.

 

Specjaliści w Kompanii Informatycznej znają się na rzeczy i pomogą – od podstaw, od projektu, aż do zbudowania docelowej infrastruktury.

Czy to jest drogie?

Zapewniamy, że nie tak drogie jak myślisz i na pewno kosztuje mniej niż utrata danych. Poza tym nie musisz wszystkiego wdrażać od razu. Dziś wiele rzeczy można zrobić niedużym kosztem – czasy, w których na dobre zabezpieczenia stać było tylko wielkie korporacje na szczęście bezpowrotnie minęły. Proponujemy zacząć od audytu Twojej obecnej infrastruktury informatycznej, by móc znaleźć słabe strony i zastanowić się nad tym, jakiego typu dane posiada Twoja firma i co należy w szczególności chronić. 

Jak prawidłowo podejść do bezpieczeństwa?

Prawidłowo skonstruowane zabezpieczenia powinny sięgać na wiele poziomów struktury IT i być od siebie niezależne – zgodnie z taktyką Defence in Depth (obrona w głąb). Amerykańska agencja bezpieczeństwa (NSA) określa ją jako „najlepszą praktykę”. Zgodnie z nią działamy. Zobacz, o jak wiele elementów powinien zadbać dobry dział IT:

Ile to kosztuje?

Spotkanie nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje, a wiedzy otrzymanej na spotkaniu nikt Ci nie zabierze. 

Pakiety usług związanych z bezpieczeństwem są również elementem pełnej obsługi informatycznej.

Kompania informatyczna – obsługa informatyczna firm, z której warto skorzystać!

Szukasz firmy, która specjalizuje się w tym; czym jest Outsourcing IT helpdesk ?

Kompania Informatyczna to Outsourcing Help Desk, a także specjaliści od napraw sieci komputerowej, czy pojedynczych komputerów w firmie.

Helpdesk Outsourcing wymaga doświadczenia z tego powodu
warto postawić na dobry outsourcing informatyczny.

Help Desk Outsourcing Kompania Informatyczna, zadzwoń do nas lub wyślij maila. Nie czekaj! Helpdesk Outsourcing IT, Wysoka Jakość Usług – Tylko u nas! Outsourcing Helpdesk – Specjalistyczna OBSŁUGA INFORMATYCZNA FIRM!

ul. Czereśniowa 98 lok. 230
02-456 Warszawa

Biuro: 22 3507809

Opiekun techniczny: 571-601-698

Umowy/oferty: 571-601-700