BLOG

Dla kogo jest i czym w ogóle jest outsourcing IT?

Zamknijmy na chwilę oczy… albo lepiej nie, bo jak będziemy czytać dalszą część tekstu?
Więc z otwartymi oczami wyobraźmy sobie następującą sytuację….

Skończyłem studia lub nauczyłem się samemu zawodu, dajmy na to – grafika. Zatrudniłem się jako specjalista w swojej branży i rozwijam swoją karierę, angażując się w pracę, którą wykonuję. Po pewnym czasie firma zaczyna wysyłać mnie na dodatkowe szkolenia, sam także zdobywam wiedzę z książek, internetu czy ciekawych publikacji video. Jestem coraz lepszy w tym, co robię, a moje projekty zyskują przychylność klientów. Podejmuję decyzję – zakładam własne studio graficzne. Przecież jestem bardzo znanym i dobrym grafikiem – to musi się udać. Idziesz dumnie do urzędu i otwierasz działalność.

Nagle dochodzi do mnie, że w swojej firmie zajmuję się swoim zawodem przez 10% czasu, bo przez resztę dnia jestem przedsiębiorcą, księgowym, specjalistą IT, office managerem, handlowcem, dostawcą, kierowcą i wszystkim innym, tylko nie grafikiem.

Zaczynam nie mieć czasu na projekty graficzne, bo muszę zajmować się zepsutym sprzętem albo księgowością. Nie stać mnie na zatrudnienie księgowej czy informatyka, którym trzeba byłoby płacić, a pracowaliby tak naprawdę tylko kilka godzin w miesiącu. Resztę czasu patrzyliby w sufit, a ja musiałbym im nadal płacić za pełny etat. Z drugiej strony – tych wszystkich rzeczy NIE ROBIĘ DOBRZE i zajmują mi o wiele więcej czasu, niż zajęłyby specjaliście. W końcu to nie moja działka – ja jestem grafikiem.

Firma się rozrasta, zamówień jest coraz więcej. Masz coraz większy zespół ludzi, ale ciągle wszyscy zajmują się wszystkim tylko nie tym, do czego ich zatrudniłeś. Zamiast robić projekty naprawiają sprzęt, zamawiają tonery do drukarek itd. Na 20 zatrudnionych osób przynajmniej połowa to ludzie nie przykładający się do tworzenia obrotów – księgowa, dwóch speców od komputerów, kierowca, office manager, dwóch handlowców itd. A tych dwóch speców od komputerów nadal zawraca Ci głowę pytaniami, Ty z kolei zawracasz sobie głowę zarządzaniem nimi. Nagle okazuje się, że części rzeczy nie są w stanie zrobić – bo on się zna na linuksie, a nie na Windows. Bo ten drugi się specjalizuje w sieciach, a nie w działaniu Twoich programów. Bo on z tym systemem nigdy wcześniej nie pracował. No i oczywiście wielu rzeczy się „nie da zrobić” – bo nikt tych ludzi nie sprawdza, bo zarządza nimi człowiek, który nie ma pojęcia o ich pracy (czyli Ty). Czasem też tacy specjaliści etatowi zwyczajnie idą na urlop, zwolnienie, czasem po prostu kogoś nie ma, bo wykorzystał „na żądanie” albo odbiera nadgodziny.

Brzmi znajomo?

Outsourcing IT jest właśnie dla kogoś takiego, jak Ty i Twoja firma. Wynajmujesz cały zespół specjalistów, którym płacisz tylko za pracę, którą wykonują. Potrzebujesz specjalisty od IT tylko na 4 godziny w miesiącu? Płacisz za 4 godziny. A jeśli podpisujesz umowę z Kompanią Informatyczną, to w ramach jednej umowy dostajesz specjalistów od wszystkich dziedzin i nie interesuje Cię, że ktoś się zna na tym, a na tamtym nie. I nie interesują Cię urlopy – bo jak nie ma Twojego opiekuna w pracy, to zastępuje go ktoś inny w tym czasie.

Pozwól sobie pomóc – skup się na tym, co robisz najlepiej. Skup się na tym, co sprawia Ci radość i frajdę. Skup się na swojej pracy, a aspekty techniczne pozostaw w rękach profesjonalistów. Kompania Informatyczna przeprowadzi Twoją firmę przez technologiczną rewolucję, a Ty nie musisz się już więcej martwić o sprawy techniczne – po prostu zajmij się swoją pracą, zamiast tematami, które przyprawiają Cię o mdłości.

Masz większą firmę i masz kogoś zawsze na miejscu, ale wiesz, że nie zawsze ta osoba na pełnię wiedzy niezbędnej do wszystkich zadań, a nie chcesz powiększać swojego zespołu IT? Nie ma sprawy, z takimi firmami też współpracujemy. Wtedy IT jest w części outsourcowane, a w części jest zbudowane z Twoich pracowników etatowych. Uzupełniamy naszą wiedzą braki w Twoim zespole, zastępujemy Twoich ludzi, gdy idą na urlop. Pomagamy im w trudniejszych sprawach, a oni na co dzień bez problemu radzą sobie z drobniejszymi sprawami. Nam płacisz mniej, niż specjaliście, którego miałbyś dołożyć do zespołu. A ten specjalista przecież…. nie przepracowałby całego etatu!

Masz swoje IT, rozbudowane i jesteś zadowolony? Też koniecznie się z nami skontaktuj – zrobimy audyt wewnętrzny i sprawdzimy, czy da się lepiej.

 

Skup się na swoim biznesie, pozostawiając techniczne aspekty nam. Jesteśmy profesjonalistami – zaufaj nam.

ul. Czereśniowa 98 lok. 230
02-456 Warszawa

Biuro: 22 3507809

Opiekun techniczny: 571-601-698

Umowy/oferty: 571-601-700