Nie trać ważnych rozmów na Messengerze! Dowiedz się, jak sprawnie odzyskać usunięte konwersacje dzięki naszemu szczegółowemu poradnikowi.

Jak odzyskać usuniętą konwersacje na messengerze

Jak usunąć komunikację na Messengerze?

Messenger, jak każdy komunikator, pozwala na usunięcie pojedynczych wiadomości i zdjęć, ale też całych konwersacji ze skrzynki odbiorczej. Co ważne w większości przypadków nie powoduje to usunięcia ich ze skrzynki naszego rozmówcy. Usunięcie konwersacji jest stosunkowo łatwe i można tego dokonać w kilku krokach, które nieznacznie się różnią, w zależności od tego, czy korzystamy z Messengera na aplikacji w telefonie czy na komputerze.

Aby usunąć konwersację korzystając z aplikacji Messenger:

 1. Kliknij konwersację prawym przyciskiem myszy.
 2. Wybierz Usuń czat.
 3. Kliknij opcję Usuń.

Aby usunąć konwersację korzystając z Messengera na komputerze:

 1. W obszarze Czaty ustaw kursor na konwersacji.
 2. Kliknij .
 3. Kliknij kolejno opcje Usuń > Usuń.

Warto nadmienić, że już jakiś czas temu na Massengerze wprowadzono możliwość usuwania pojedynczych wpisów lub zdjęć u siebie lub u wszystkich odbiorców. By tego dokonać, wystarczy kliknąć w wybrany element konwersacji i wybrać opcję „

Jak usunąć wiadomość lub zdjęcie?

 1. Otwórz konwersację.
 2. Kliknij wiadomość lub zdjęcie do usunięcia prawym przyciskiem myszy.
 3. Wybierz Usuń u siebie.
 4. Kliknij Usuń.

Wysłanie wiadomości zostanie cofnięte w odniesieniu do wszystkich uczestników czatu, jednak inni uczestnicy mogli już ją zobaczyć lub przesłać dalej. Wiadomości, których wysłanie cofnięto, można nadal zgłosić.

Jak odzyskać usuniętą konwersacje na Messengerze?

Odzyskanie usuniętej konwersacji nie zawsze będzie możliwe, jednak warto spróbować kilku kroków:

Krok 1: Sprawdź archiwum rozmów:

 • Wejdź do Messengera na urządzeniu mobilnym.
 • Otwórz listę rozmów.
 • Poszukaj opcji „Inbox” lub „Więcej”.
 • Wybierz „Archiwum” lub „Archiwum rozmów”. Archiwalne rozmowy mogą zawierać usunięte konwersacje.

Krok 2: Wyszukaj nazwę rozmówcy:

 • Wprowadź imię lub nazwę rozmówcy w pasek wyszukiwania Messengera.
 • Jeśli rozmowa została przypadkowo usunięta, może pojawić się w wynikach wyszukiwania.

Krok 3: Sprawdź konto Facebook:

 • Jeśli używasz Messengera w połączeniu z kontem Facebook, zaloguj się na swoje konto na komputerze.
 • Otwórz Messenger z poziomu przeglądarki internetowej.
 • Sprawdź archiwum rozmów na komputerze.

Krok 4: Przywróć konwersację z kopii zapasowej:

Jeśli wcześniej utworzyłeś kopię zapasową swojego urządzenia, możesz spróbować przywrócić konwersację z tej kopii.
Procedury różnią się w zależności od używanego systemu operacyjnego (iOS, Android). Możesz skonsultować się z dokumentacją swojego urządzenia w celu uzyskania instrukcji.

Krok 5: Skontaktuj się z pomocą techniczną

Jeśli nie udało Ci się odzyskać usuniętej konwersacji korzystając z powyższych kroków, skontaktuj się z pomocą techniczną Facebooka/Messengera. W niektórych przypadkach mogą oni pomóc w odzyskaniu utraconych danych.

Jak przeczytać wiadomość na Messengerze, którą ktoś usunął?

To, że my usuwamy wiadomość to jedno, ale zdarza się, że wiadomość na Messenderze usunął nasz rozmówca. Czy da się i w jaki sposób przeczytać wiadomość na Messengerze, którą ktoś usunął? Przeczytanie usuniętej wiadomości na Messengerze jest trudne, ponieważ platforma nie oferuje wbudowanej funkcji przywracania wiadomości. Jest jednak kilka sposobów, które mogą pomóc odzyskać i odczytać wiadomość. Warto sprawdzić je jeden po drugim.

Krok 1: Sprawdź powiadomienia na ekranie głównym:

Jeśli masz włączone powiadomienia na ekranie głównym lub na ekranie zablokowanym, możesz zobaczyć krótki fragment usuniętej wiadomości, zanim zostanie ona usunięta. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku powiadomień wysyłanych na smartwatcha. Nie jest to jednak gwarancja odzyskania pełnej treści.

Krok 2: Kopia zapasowa:

Na urządzeniu z systemem Android możemy skonfigurować automatyczne tworzenie zapasowych kopii danych. W przypadku utraty wiadomości, możesz spróbować przywrócić dane z kopii zapasowej. Jeśli korzystasz z iPhone’a, możesz skorzystać z funkcji kopii zapasowej w iCloud.

Krok 3: Sprawdzenie czatu na innych urządzeniach

Jeśli masz Messenger zainstalowany na kilku urządzeniach, sprawdź je. Czasami wiadomość może usunięta na jednym z nich, a na drugim wciąż pozostaje widoczna.

Niestety trudno zagwarantować, że któreś z powyższych rozwiązań zadziała, a możliwości odzyskania usuniętej wiadomości są ograniczone. Jeśli te kroki nie przyniosą pożądanych rezultatów, nie ma innej oficjalnej metody na przeczytanie wiadomości na Messengerze, jeśli ktoś ją usunął. Facebook stosuje zabezpieczenia prywatności, które uniemożliwiają takie działania.

FAQ

Czy da się przywrócić usunięty czat na Messengerze?

Facebook bardzo dba o prywatność swoich użytkowników, dlatego przywrócenie usuniętego czatu nie należy do najłatwiejszych zadań. Niemniej można spróbować zrobić to poprzez odzyskanie kopii zapasowej Messengera, zaś w nielicznych przypadkach zwracając się do pomocy technicznej.

Jak zobaczyć usunięte wiadomości na Messenger?

Zobaczenie usuniętych wiadomości jest właściwie niemożliwe, ale warto wypróbować kilka trików. Jeśli telefon lub smartfon mają włączone powiadomienia push, prawdopodobnie uda nam się odczytać wiadomość lub jej fragment w powiadomieniach. Innym sposobem jest sprawdzenie, czy wiadomość nie zapisała się w kopii zapasowej urządzenia Android lub w iCloud w przypadku Apple.

Jak odzyskać skasowane wiadomości?

Odzyskanie skasowanych z Messengera wiadomości będzie proste jedynie wtedy, gdy posiadamy kopię zapasową czatu. W pozostałych wypadkach należy zgłosić się do pomocy technicznej.

Jak zrobić kopię zapasową Messengera?

Tworzenie kopii zapasowej Messengera to prosta, ale istotna czynność, która pomoże w zabezpieczeniu ważnych danych. Dzięki temu, nawet jeśli utracisz dostęp do jednego urządzenia, możesz spokojnie przywrócić swoje rozmowy na nowym sprzęcie. Chcąc mieć pewność, że dane zawsze będą na wyciągnięcie ręki, należy pamiętać o regularnym tworzeniu kopii zapasowej czatu. Sama czynność trwa zaledwie chwilę.

Chcąc zrobić kopię zapasową uruchom Messengera na swoim urządzeniu z systemem Android i wejdź w Ustawienia. Kliknij na swoje konto w prawym górnym rogu ekranu, a następnie przewiń w dół i wybierz „Ustawienia i prywatność”. Wybierz „Kopia zapasowa i przywracanie”. W sekcji „Kopia zapasowa Messengera” wybierz swoje preferencje dotyczące częstotliwości i typu kopii zapasowej. Aby utworzyć kopię zapasową Messengera na Google Drive, kiknij „Zapisz kopię zapasową teraz”.

Jak sprawdzić czy ktoś pisze z kimś na Messengerze?

Massenger nie umożliwia śledzenia innych użytkowników i prowadzonych przez nich konwersacji w czasie rzeczywistym. Jedyne, co możemy sprawdzić, to czy dany użytkownik jest obecnie aktywny. Aktywność użytkowników na Messengerze jest oznaczana różnymi ikonami, takimi jak zielony punkt przy zdjęciu profilowym. Jednak taki status może być również wynikiem korzystania z samego Facebooka, a nie koniecznie z Messenger.


Bibliografia:
Facebook, Inc. (2024). Messenger – Aplikacja do komunikacji online. Facebook Newsroom. https://about.fb.com/news/tag/messenger/

Facebook Help Center. (2024). Messenger Privacy and Security. https://www.facebook.com/help/messenger-app