) Zalety outsourcingu IT | Blog – Kompania Informatyczna

Twoim zdaniem idealna obsługa IT firmy to taka, która jest zawsze dostępna, wie o Tobie wszystko i do tego nie chodzi na urlopy? Co więcej nie musisz organizować dla niej miejsca pracy i kupować komputera… Myślisz, że to niemożliwe? W takim razie na pewno nie słyszałeś o IT outsourcingu!

IT outsourcing: dlaczego warto?

IT outsourcing to usługa doskonale dostosowana do potrzeb Twojej firmy, a jednocześnie wykonywana przez firmę zewnętrzną. Co to oznacza w praktyce? Stałą dostępność usługodawcy, brak urlopów na żądanie i dodatkowej osoby, której musisz zapewnić biurko. W razie awarii obsługa informatyczna doskonale zna Twoją firmę i błyskawicznie reaguje, ale nie musisz płacić specjalistom, gdy nie potrzebujesz ich pomocy. Dzięki temu, że Twojej firmie zostanie przyznany opiekun, nie musisz obawiać się o to, że za każdym razem trzeba będzie się kontaktować z nowym pracownikiem, który będzie musiał zapoznać się ze specyfiką Twojej infrastruktury informatycznej. Co więcej opiekun IT może zaproponować wprowadzenie działań mających na celu podniesienie wydajności systemów, a w konsekwencji przyspieszenie procesów w firmie. Stąd tylko o krok do zwiększenia rentowności przedsiębiorstwa.

Dla kogo outsourcing IT?

Wbrew pozorom zewnętrzna obsługa informatyczna firm to rozwiązanie dedykowane nie tylko dla tych przedsiębiorstw, które w ogóle nie zatrudniają w swoich strukturach informatyków. Z outsourcingu IT powinny korzystać również firmy zatrudniające specjalistów dbających o strukturę informatyczną. W ich przypadku IT outsourcing pozwoli wprowadzać nowe rozwiązania bez konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników na czas wdrażania zmian. Co więcej od czasu do czasu warto też wykonać audyt i spojrzeć “z boku” na dotychczas zrealizowane w firmie inwestycje w strukturę informatyczną.

Outsourcing IT to:

 • Obsługa informatyczna firmy: Outsourcing to stałe wsparcie informatyczne, dzięki któremu wdrożysz w swojej firmie nowe rozwiązania, ale też uzyskasz pomoc w trakcie awarii i w razie problemów technicznych.
 • Zarządzanie siecią IT: Stworzenie polityki IT oraz realizacja założonych w niej działań poprzez optymalny dobór sprzętu i usług.
 • Dostępność przez 7 dni w tygodniu: Bez urlopów i świąt. Outsourcing IT zapewni Ci stały dostęp do wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin, którzy kompleksowo obsłużą Twoją firmę zarówno pod kątem wdrożeń, jak i realizacji już przyjętych rozwiązań.
 • Doradztwo w zakresie IT: Pozwoli na stworzenie dedykowanej Twojej firmie strategii IT oraz dostosowanie rozwiązań w przedsiębiorstwie do wymagań rynkowych oraz prawnych.
 • Dbałość o bezpieczeństwo danych: Bezpieczeństwo systemów informatycznych firmy buduje się poprzez stworzenie właściwej polityki bezpieczeństwa i wdrożenie rozwiązań mających na celu obronę przed atakami bądź awariami na różnych poziomach. Zewnętrzna obsługa IT zapewni też szkolenia zespołu, które mają na celu wyeliminowanie zagrożeń wynikających z nieostrożnych zachowań użytkowników sieci.
 • Archiwizacja i kopie zapasowe: To nieodłączny element bezpieczeństwa, ponieważ utrata danych lub możliwości dostępu do nich przez dłuższy czas może być powodem poważnych zawirowań w firmie. Specjaliści stworzą odpowiednią liczbę kopii zapasowych kluczowych danych w Twoim przedsiębiorstwie, z których przynajmniej jedna będzie przechowywana poza Twoją firmą. Takie rozwiązanie zapewni Ci możliwość odzyskania utraconych zasobów nawet w przypadku pożaru czy zalania w siedzibie przedsiębiorstwa.
 • Audyt: Mający na celu okresowe sprawdzenie oprogramowania i procesów w firmie.

Korzyści z zewnętrznej obsługi informatycznej firm

Jakie są zalety outsourcingu? Plusy zatrudnienia zewnętrznej obsługi informatycznej zauważysz niezależnie od rozmiarów Twojej firmy. Wśród nich warto zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak:

 • Redukcja liczby pracowników w dziale IT;
 • Brak konieczności zatrudniania informatyka w małej firmie, przy zachowaniu stałego dostępu do usług informatycznych;
 • Kompleksowe podejście do zarządzania infrastrukturą i procesami IT zapewnione dzięki temu, że firma zewnętrzna zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin;
 • Zmniejszenie kosztu sprzętu i oprogramowania.

Outsourcing IT Warszawa

Zewnętrzna obsługa informatyczna jest często tańsza niż zatrudnianie sztabu specjalistów, a proponowane przez nas rozwiązania pozwalają na optymalizację wydatków w firmie. Dzięki przydzieleniu każdemu z przedsiębiorstw opiekuna klienta, żadna z firm z którą współpracujemy nie jest dla nas anonimowa, a rozwiązanie ewentualnych problemów jest dobierane do wykorzystywanych w danej firmie rozwiązań oraz z uwzględnieniem jej specyfiki działalności. – mówi Marek Nadstawny z Kompanii Informatycznej – Koszty naszych usług dobierane są indywidualnie do potrzeb poszczególnych firm, które mogą wybrać jeden z kilku pakietów lub wypracować inne, indywidualne zasady współpracy.

Nawet w dużych ośrodkach miejskich takich jak Warszawa, outsourcing IT jest optymalnym rozwiązaniem dla większości firm. Choć nie brakuje specjalistów na rynku, większość przedsiębiorstw tak naprawdę nie potrzebuje obsługi informatycznej na pełen etat, a jedynie wsparcia w trakcie wdrożeń, szkolenia pracowników, tworzenia polityki bezpieczeństwa lub pomocy w trakcie awarii. Dobry outsourcing pomoże też wypracować rozwiązania, które zapewnią bezpieczeństwo systemów informatycznych firmy.

Kompania Informatyczna: outsourcing IT

Proponowany przez nas outsourcing IT to usługa skrojona na miarę. W jej ramach możesz korzystać z pomocy specjalistów z 12 różnych dziedzin – każdy z nich robi to, na czym zna się po prostu najlepiej. Nie tracisz pieniędzy płacąc za pracę ekspertów, gdy chwilowo nie potrzebujesz ich pomocy. Jednak, gdy przytrafi się awaria, będziemy do Twojej dyspozycji nawet w 15 minut po dokonaniu przez Ciebie zgłoszenia. Pewnie uważasz, że taka ekspresowa usługa musi być droga? Otóż nic bardziej mylnego! Dobierz jeden z dostępnych u nas pakietów do wielkości i potrzeb Twojej firmy, a otrzymasz pomoc informatyka w bardzo konkurencyjnych cenach!

Sprawdź: Ceny obsługi informatycznej firm w Kompanii Informatycznej!

Jak się rozliczamy? Do wyboru masz trzy elastyczne plany:

 • obsługa abonamentowa w ramach której wykupujesz pewną liczbę godzin pracy specjalisty lub korzystasz z “pakietu niewyczerpalnego”;
 • obsługa przedpłacona to rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią się wiązać umowami i stałymi kosztami. Tak opłacony outsourcing IT to jak telefoniczna karta pre-paid: doładowujesz “konto” i korzystasz z usług naszych ekspertów kiedy chcesz i potrzebujesz;
 • obsługa doraźna – jednorazowo, w ramach awarii – niczym SOR w szpitalu. Pomożemy ugasić pożar, ale nie wymagamy żadnych deklaracji odnośnie dalszej współpracy.

Co oferujemy w ramach usługi outsourcingu?

Korzystając z usługi outsourcingu w Kompanii Informatycznej otrzymujesz:

 • wsparcie techniczne: helpdesk i serwis
 • zarządzanie infrastrukturą: zarządzanie usługami w chmurze oraz administracja serwerami i infrastrukturą
 • wdrożenia
 • bezpieczeństwo i monitoring